BIELAWIANKA BIELAWA 3–1 ORZEŁ ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE

BIELAWIANKA BIELAWA – ORZEŁ ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE

Podsumowanie

Mecz rozpoczął się od badania się obu ekip, dużo gry w środku pola i sporo niedokładności sprawiało, że pierwsze minuty nie były zbyt emocjonujące. Optyczną przewagę mieli gospodarze, co przyniosło efekt dopiero w 20 minucie, po dobrym podaniu świetną sytuację miał Lucas, ale nie zdołał przelobować bramkarza rywali i piłka przeleciała obok słupka bramki bronionej przez dobrze dysponowanego w tym dniu Derbisza. Goście starali się odpowiedzieć i pierwszą groźną akcję przeprowadzili około 25 minuty, ale strzał Kuriaty poszybował bardzo wysoko nad poprzeczką. Przewaga Bielawianki zaczynała być bardzo wyraźna, ale w 28 minucie stało się piłkarskie nieszczęście – Morasz w prostej sytuacji zagrał piłkę wprost do napastnika rywali, który ani przez sekundę nie zwlekał, popędził w pole karne i po pięknej akcji w której położył dwóch rywali na ziemię umieścił piłkę w bramce obok bezradnego Malca.

Mimo przewagi to Bielawianie musieli teraz wziąć się za odrobienie strat. I już w 37. minucie starania zawodników przyniosły wymierny efekt – dobrze dysponowany dzisiaj Prokop popędził prawą stroną, doskonale dośrodkował piłkę na głowę Robsona, który pięknym strzałem pokonał bramkarza gości – bramka stadiony świata. Do końca pierwszej połowy pozostawało mniej niż 10 minut, a gospodarze mogli wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Dwie świetne akcje przeprowadził Robson, ale dwukrotnie nie dał rady pokonać bramkarza Orła. Do przerwy było więc 1:1.

Po zmianie stron obraz gry wcale się nie zmienił i to Bielawianka dyktowała jej warunki. Orzeł starał się kontrować, ale nie przynosiło to zbyt wielu sytuacji. W 55. minucie Marcos Pauli Baumagarten przeprowadził ładną solową akcję, ale zabrakło w niej finalizacji. Bielawianie dążyli do zdobycia prowadzenia, co przyniosło efekt w 72. minucie, kiedy to bramkarz gości sfaulował wbiegającego w pole karne Prokopa, a sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił bezbłędny Mateusz Kuriata i Bielawianka objęła prowadzenie. Pięć minut później, wprowadzony kilka chwil wcześniej Lee przeprowadził fantastyczną akcję, wbiegł w pole karne i idealnie dograł do Robsona, który swoim drugim trafieniem ustalił wynik spotkania na 3:1. Do końca meczu goście starali się zagrozić bramce Malca, ale podopieczni Roberto Szymańskiego mieli ten mecz pod kontrolą i nic złego się już nie wydarzyło. Bielawianka dopisuje trzy punkty i nadal liczy się w walce o podium na koniec rundy.

W kolejnym meczu Bielawianka będzie podejmować na wyjeździe drużynę Sokoła Wielka Lipa.

Bielawianka Bielawa 3-1 Orzeł Ząbkowice Bramki: Robson Henrique Moreira (37′, 77′), Mateusz Kuriata (72′ k), dla gości trafił Dawid Kuriata (28′) Żółta kartka: Prokop     Orzeł: Derbisz

Bielawianka Bielawa: Malec (C), Kowalczyk, Morasz, Paszkowski (80′ Chmielewski), Januszewicz (61′ Tyc), Lucas Ribas (68′ Lee), Robson, Lechocki, Marcos Pauli Baumgarten, Kuriata, Prokop (74′ Tomkiewicz)

Orzeł Ząbkowice Śląskie: Derbisz, Górski, Fudali (77′ Kowerko), Ślepecki, Zalewski, Kuriata, Maciak, Rakoczy, Piątkowski (70′ Herdy), Radziszewski (60 ‚Michalski), Rychlica

Kuba Najwer dla http://tygodnikdzierzoniowski.pl

arbiter główny: Maciej Habuda [OZPN Wrocław]

widzów: 200

zdjęcia: http://infoddz.pl/

Szczegóły

Data Czas League Sezon
4 listopada 2017 14:00 IV LIGA 2017-2018
0
27'
Dawid Kuriata
35'
Robson Piotr Prokop
PRZERWA
60'
SZYMON RADZISZEWSKI MACIEJ MICHALSKI
63'
DAWID JANUSZEWICZ ADAM TYC
67'
Piotr Prokop
66'
LUCAS MARQUES CHANSOL LEE
69'
TOMASZ PIĄTKOWSKI ROBERT HERDY
72'
SEWERYN DERBISZ
73'
Kuriata Mateusz Piotr Prokop
74'
PIOTR PROKOP BARTOSZ TOMKIEWICZ
77'
MATEUSZ FUDALI REMIGIUSZ KOWERKO
80'
MARCOS PAULI BAUMGARTEN JAKUB GUCWA
80'
BARTOSZ PASZKOWSKI DAMIAN CHMIELEWSKI
80'
Robson Lee Chansol
KONIEC MECZU

Skład:

 1. Łukasz Malec
 2. Adam Kowalczyk
 3. Adrian Morasz
 4. Bartosz Paszkowski
 5. Lucas Marques
 6. Dawid Januszewicz
 7. Robson Henrique
 8. Kamil Lechocki
 9. Marcos Pauli
 10. Mateusz Kuriata
 11. Piotr Prokop

Rezerwa:

 1. Daniel Eliasik
 2. Damian Chmielewski
 3. Jakub Gucwa
 4. Chansol Lee
 5. Bartosz Tomkiewicz

0-1 Dawid Kuriata

1-1 Robson Henrique

2-1 Mateusz Kuriata

3-1 Robson Henrique